domy jednorodzinne projekty

Domy jednorodzinne – projekty na każdą kieszeń

Własne lokum to sprawa priorytetowa każdej rodziny. Zakup mieszkania czy budowa domu to przedsięwzięcie, które dla większości rodzin są ogromnym wyzwaniem finansowym. Najczęściej inwestorzy pobierają ogromne kredyty, by zaspokoić potrzeby mieszkaniowe rodziny. Zwykle też, zwłaszcza u mieszkańców miast, pojawia się pytanie: co jest korzystniejsze: duże mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym czy choćby skromny domek jednorodzinny?

Czasami, zwłaszcza gdy jest alternatywa: mieszkanie w apartamentowcu w dużym mieście czy dom na podmiejskiej wsi, ceny są porównywalne.

Plusy i minusy mieszkania w kamienicy czy bloku

Mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym ma, wbrew pozorom, wiele zalet, a są to między innymi:

  • mniej obowiązków związanych z utrzymaniem lokum (porządek na klatce schodowej i w otoczeniu budynku utrzymują specjalne firmy, remonty części wspólnych należą do administracji),
  • korzystanie z miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz grzewczej,
  • bezpieczeństwo dzięki obecności sąsiadów.

Minusów też nie brakuje, a wynikają one głównie z kłopotliwego sąsiedztwa: nieutrzymywanie porządku w częściach wspólnych, hałasowanie, nieprzestrzeganie regulaminu domu.

Plusy i minusy domu jednorodzinnego

Domy jednorodzinne – projekty cieszą się tak dużym powodzeniem, że – wydawałoby się – nie mają wad. A jednak mają. Należą do nich między innymi uciążliwe dojazdy do szkół i pracy, odwożenie dzieci do przedszkola (gdy rodzina mieszka pod miastem, a pracuje i uczy się w mieście). Zalety przeważają, a są to:

  • mieszkanie z dala od miejskiego zgiełku,
  • korzystanie z natury, uprawianie ogrodu, cieszenie się spokojem,
  • większy metraż,
  • brak sąsiadów przez ścianę.

Domy jednorodzinne projekty dla każdego

Domy jednorodzinne projekty to szerokie spektrum propozycji. Właściwie na każdą kieszeń, bo są wśród nich skromne domki parterowe o niewielkiej powierzchni, wygodne domostwa dla dużej czy dwupokoleniowej rodziny jak i imponujące rezydencje dla najzamożniejszych. Każdy, kto marzy o własnym domu, w biurach projektowych czy w gotowych katalogach znajdzie coś dla siebie.